Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Prognoza pogody na święta
Prognoza pogody na święta
22 XII 2010, 13:55:20 | Kategoria: Pogoda w Polsce

Niestety ale w święta na taką zimowa aurę, z jaką mieliśmy do czynienia dotychczas, nie możemy liczyć. Czeka nas odwilż i trudne warunki na drogach. Na szczęście odwilż nie potrwa długo.

24.12 WIGILIA

W niemal całej Polsce temperatura w ciągu dnia będzie na plusie. Najcieplej będzie w południowo- wschodniej części kraju, gdzie temperatura wyniesie +6ºC, a w okolicach Rzeszowa nawet do +8ºC. W Małopolsce odnotujemy +4ºC, zaś na Dolnym Śląsku o stopień niższą. W centrum kraju temperatura wyniesie +2ºC, zaś najchłodniej będzie na północy kraju, od -2ºC w Gdańsku do 0ºC w Suwałkach. W tym dniu pogoda z pewnością nie będzie rozpieszczać kierowców. Praktycznie w całym kraju wystąpią opady. Na południu i w centrum kraju będzie padać deszcz, na linii Szczecin- Bydgoszcz- Olsztyn należy spodziewać się marznącego opadu deszczy, który będzie powodował gołoledź, zaś na północy kraju będzie padać deszcz ze śniegiem.

Ryc. 1. Zjawiska, 24.12


25. 12 PIERWSZE ŚWIĘTO

Dodatnie temperatury nadal odnotujemy w południowo- wschodniej części kraju. Najcieplej będzie znów w województwie podkarpackim, gdzie odnotujemy do +5ºC i w mazowieckim +2ºC oraz w małopolskim 0ºC. W pozostałej części kraju temperatura znów spadnie poniżej zera. Najchłodniej będzie we Wrocławiu i Gdańsku -3ºC, zaś w pozostałych regionach kraju od -1ºC do -2ºC. W całej Polsce spodziewane są opady śniegu, a na wschodzie i północnym- wschodzie deszczu ze śniegiem.

Ryc. 2. Zjawiska, 25.12.

26.12 DRUGIE ŚWIETO

Zima ponownie zapanuje w całym kraju. Najchłodniej będzie w Suwałkach -6 º C, we Wrocławiu -4 º C oraz -3 º C w Poznaniu. W pozostałych częściach kraju -2 º C. W prawie całym kraju wystąpią słabe opady śniegu.

Ryc. 3. Zjawiska, 26.12

Redaktor: wiacek
Meteopedia
Tornado [wg.PWN], to trąba powietrzna, silny wir powietrzny powstający w chmurach burzowych. Rozciąga się od podstawy chmury do powierzchni Ziemi i powoduje zasysanie wody ze zbiorników wodnych (tornado wodne) lub piasku czy pyłu z gruntu (tornado powietrzne, słup pyłowy).
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne